G-BG8LQRX5KV

5 knížek, které mi změnily život

Jedna z věcí, které mě na cestě z deprese držela nad vodou, byla četba knížek. Knížky mi ukazovaly, že existují i jiné pohledy na svět, než je ten můj. Vytrhávaly mě z mého myšlenkového tunelu, ve kterém jsem žila, a pomáhaly mi otevírat mysl tak, abych se na své problémy a na svůj život dokázala podívat jinak. Knížky byly mými dobrými přáteli, se kterými jsem trávila večery, a kteří mi rozšiřovali obzory a naučili mě se nevzdávat.

Je těžké vybrat z těchto „přátel“ jen pár těch „nej“. Každého osloví něco jiného, s každým rezonuje jiný styl, každý se v danou situaci potřebuje dozvědět jiné informace. Ale přesto – pokud bych měla vybrat pět knížek, které mě na mé cestě „daly“ nejvíc, tak to budou zcela určitě tyto. Třeba vás některá z nich inspiruje…

1.Paolo Coelho – „Alchymista“
Krásná útlá knížka pro každého. Je to nádherný příběh člověka, který jde za svým štěstím. Knížka mě naučila, že když něco opravdu chci, celý vesmír se spojí, abych toho dosáhla… Pohladí po duši a zanechá v ní pocit naděje. I když už jsem od té doby přečetla stohy odborných knih nabitých informacemi a dechberoucími poznatky, tenhle příběh nosím v srdci dodnes a stále mě drží na nohou i v těch nejtěžších chvílích.

Pokud hledáte, kde začít a máte chuť si večer po těžkém dnu spravit náladu hezkou knížkou, tak určitě doporučuji.

2.Neale Donald Walsch – „Hovory s Bohem“
Přišel v životě skoro o všechno. Stále se snažil, ale neuspěl. Propadal depresím a skličujícím myšlenkám. A jedné noci se rozhodl napsat rozhořčený dopis Bohu. Netušil ale, že mu Bůh odpoví…

Je to knížka, do které musí člověk dozrát. Knížka, kterou si každý musí přečíst dobrovolně, z vlastního zájmu, ne z pocitu že musí. Knížka, která je jen pro připravené. Jen pro toho, kdo hledá, kdo má víc otázek než odpovědí a touží najít nový směr. Pokud jste otevřeni změnám ve svém myšlení, je tohle přesně to pravé. Tahle knížka se prožene vaší hlavou jako tajfun a nenechá tam kámen na kameni. Postaví celý váš svět vzhůru nohama a ukáže vám ho z takové perspektivy, o jaké by se vám ani ve snu nezdálo. Pak už nikdy nic neuvidíte stejně jako dřív.

Myslela jsem si, že je knížka o křesťanském typu Boha, a tak jsem se jí dlouho vyhýbala. Ale po jejím přečtení musím přiznat, že něco tak nekřesťanského jsem snad v životě neviděla. Autor zboří veškeré křesťanské představy Boha a ukáže vám, že Bůh jste vy… Jestli jste na to připraveni, doporučuji!!!

3.Eckhart Tolle – „Moc přítomného okamžiku“
Příčinou veškerého utrpení je fakt, že nežijeme v přítomnosti. Buď se trápíme myšlenkami na něco, co se stalo v minulosti, nebo se stresujeme tím, co by se mohlo (ale taky nemuselo) stát v budoucnosti. Ale jediný okamžik, ve kterém můžeme něco změnit, je TEĎ. Jediná chvíle, která nám patří a ve které můžeme být šťastni, je TEĎ.

Eckhart Tolle mi otevřel oči a dal mi do ruky ty nejdůležitější praktické nástroje, jak se osvobodit od svých myšlenek a emocí a začít konečně žít.

4.Robert Schwartz – „Plán vaší duše“ (+ pokračování „Tvořivé plány duší“)
Proč se rodíme? Proč si plánujeme výzvy? Nemoc, nehody, postižené děti, hluchota a slepota, drogová závislost a alkoholismus, homosexualita, smrt milované osoby, péče o nemocné, duševní nemoc, chudoba, sebevražda… Díky těmto dvěma knížkám jsem pochopila, jaký má smysl utrpení. Pochopila jsem, jaké příležitosti a dary v sobě mohou obsahovat naše životní strasti. Pokud taky hledáte to svoje „Proč zrovna já?!“, tak tyto knížky vám dají úhel pohledu, kterým si na tuhle otázku pravděpodobně dokážete rychle odpovědět.

V knížkách najdete skutečné příběhy lidí, kteří se museli vyrovnávat z těžkými životními situacemi. Vyprávění je prokládáno velmi zajímavými výpověďmi médií – osob, které se ve změněném stavu vědomí dokážou napojit na informace z duchovního světa a překvapivě přesně popsat souvislosti přesahující naše běžné vnímání či přemýšlení. Ať už tomu věříte, či ne, přečetla jsem to i já, skeptik největší, a hluboce mě to ovlivnilo, takže doporučuji každému, kdo hledá to svoje „proč“.

Knížky mě v první řadě naučila necítit se jako oběť, ale brát situace tak, jako bych si je sama vybrala. Dnes už věřím, že tu nejsme ani za trest, ani omylem – jsme tu proto, že tu máme být a máme si tu něco konkrétního prožít.

5.Joe Dispenza – „Vy jste placebo. Na stavu mysli záleží.“
Pokud chcete vědět, jaká je síla vaší mysli a jak to můžete využít ve svůj prospěch, tak tady jste na správné adrese. Je úplně neskutečné odhalovat, jak funguje placebo efekt nejen v léčení nemocí, ale i v reálném životě. Knížka je plná úžasných informací, argumentů a příběhů, které vás nenechají v poklidné letargii, ale vyburcují vás k tomu, začít svou mysl skutečně aktivně používat.

Nejde přitom o nic abstraktního a duchovního, tady jde o vědecky podložená fakta, která autor předkládá v tak zábavné a přesvědčivé formě, že vás to rozhodně nenechá v klidu!

Svůj život beru v každém okamžiku jako úžasný dar. A to jen díky depresi, kterou jsem málem nepřežila. Chci být inspirací pro všechny, kdo se chtějí léčit z deprese jinak než léky a nalézt přitom sami sebe a svůj smysl života.  Více o mně si můžete přečíst tady. Své zkušenosti, poznatky a tipy, jak překonat depresi a začít se konečně radovat ze života, sepisuji do knížky, kterou si snad už brzy budete moci objednat na těchto stránkách.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů